Standardy i bezpieczeństwo

Szczególnie ważne jest dla nas bezpieczeństwo techniczne i sanitarne, dzięki którym stwarzamy warunki do pełnej kreatywności rodzinnej zabawy. Nasz zespół codziennie czuwa nad prawidłowym działaniem Family Park.

Nad bezpieczeństwem zabawy w Family Park czuwa zespół pracowników technicznych, którzy prowadzą zgodnie z obowiązującymi wytycznymi codzienną kontrolę urządzeń przez oględziny oraz kontrole funkcjonalne, które prowadzą do szczegółowej oceny stanu każdego urządzenia. Każdego roku Family Park poddawane jest akredytacji technicznej przez uprawnionego specjalistę, który bada wszystkie znajdujące się urządzenia i dokumentację wydając orzeczenie, na bazie którego możliwe jest prowadzenie obiektu. Family Park posiada aktualne orzeczenie techniczne nr 93/JB/18 wydane przez rzeczoznawcę SIMP nr 8848 i SRTUR (uprawnienia UDT nr 00-14-63/04 i K/03/00047/02) .

Z treścią orzeczenia możecie Państwo zapoznać się w recepcji przed przystąpieniem do zabawy.

Korzystając z naszych usług jesteście Państwo objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz OC.

Nad bezpieczeństwem sanitarnym obiektu czuwa przeszkolony personel, który zgodnie z opracowanymi standardami prowadzi codzienną dezynfekcję obiektu. Dysponujemy własnym urządzeniem do mycia i dezynfekcji piłeczek z suchych basenów znajdujących się na obiekcie.

Bezpieczna zabawa nasza wspólna sprawa

Bezpieczne centrum zabaw to bardzo ważna kwestia. Jednak sama świadomość, że obiekt, na którym przebywacie, jest bezpieczny, nie wystarczy. Ważne jest także, aby odpowiednio się na nim zachowywać. Poniżej znajduje się kilka sugestii i wskazówek dla rodziców do bezpiecznej zabawy z dzieckiem:

  • Obserwuj swoje dziecko, baw się razem z nim, a przede wszystkim miej je zawsze w zasięgu wzroku. Pamiętaj, że nawet trzylatek nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji swoich zachowań.
  • Zachowaj szczególną ostrożność, gdy się przemieszczacie. Wytłumacz dziecku, że nie wolno wchodzić np. Na tor samochodzikowy gdy jeżdżą na nim inne dzieci oraz nie wchodzić na tor zjeżdżalni , gdy ślizgają się na nich inne dzieci, ponieważ możecie wtedy zostać uderzeni.
  • Ubieraj dziecko do Family Park tak, by nie miał przy ubranku żadnych długich sznurków, które mogą zaplątać się w różne urządzenia i tym samym stworzyć zagrożenie.
  • Jeżeli dziecko ma problemy z wejściem np. na drabinkę, może to oznaczać, że jest to urządzenie dostosowane do starszych dzieci. Takie utrudnienia w dostępności są celowe, dlatego nie pomagaj dziecku w wejściu na urządzenie i wybieraj tylko takie przyrządy, które są dostosowane do wieku i możliwości Twojego dziecka.
  • Nie karm dziecka w trakcie zabawy. Gdy maluch jest głodny lub spragniony, powinien spokojnie usiąść obok Ciebie i dopiero, gdy skończy pić lub jeść, może wrócić do zabawy.
  • Asekuruj dziecko, które pokonuje jakiś przeszkody w wielopoziomowym labiryncie.
  • Wytłumacz dziecku, że gdy zjeżdża rurami lub na zjeżdżalni, powinien leżeć na plecach z rękoma skrzyżowanymi na klatce piersiowej.
  • Przed przystąpieniem do zabawy poproś animatora o udzielenie wskazówek dotyczących zabawy na danej atrakcji.