14
Kwiecień
2018

Ciekły azot na własnej skórze!

Po raz pierwszy na świecie

To już 135 lat minęło od wielkiego dokonania polskich naukowców. Bowiem 13 kwietnia 1883r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie dwaj odkrywcy Karol Olszewski i Zygmunt Wróblewski po raz pierwszy na świecie otrzymali azot w postaci cieczy, który dziś znajduje wiele zastosowań.

Wystrzałowe show

Z tej okazji w najbliższą sobotę 14 kwietnia na scenie Family Park odbędą się emocjonujące pokazy naukowe z wykorzystaniem właśnie ciekłego azotu – substancji o temperaturze niemal -196 st. Celsjusza.
Nie zabraknie wybuchów, wystrzałów, niesamowitych zjawisk fizycznych i gwałtownych reakcji chemicznych. Każdy uczestnik zajęć będzie mógł na własnej skórze sprawdzić jak zimny jest ciekły azot.

Pokazy odbędą się w sobotę 14.04.2018 na scenie Family Park w godzinach 12:00 i 15:00.
Udział w pokazie jest bezpłatny dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą Family Park i zakupią bilet wg. cennika weekendowego.

 

Family Park w Bydgoszczy zaprasza na pokazy naukowe z wykorzystaniem ciekłego azotu z okazji 135. rocznicy skroplenia azotu przez polskich naukowców. W sobotę 14 kwietnia 2018 na scenie Family Park odbędą się wystrzałowe show pełne efektownych zjawisk fizycznych i gwałtownych reakcji chemicznych. Atrakcje te w cenie biletu wstępu do Family Park.