My zajmiemy się spełnieniem życzenia dzieci o super zabawie w Family Park , zaś Was Drodzy Rodzice/Opiekunowie poprosimy też o spełnienie kilku naszych życzeń związanych z nowym Systemem Bezpieczeństwa Sanitarnego Family Park.

Klientów chcących skorzystać z usług Family Park obowiązują następujące zasady:

 

1. Do Family Park może wejść wyłącznie dziecko/opiekun zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2. Dziecko nie powinno zabierać do sali zabaw swoich zabawek i innych domowych przedmiotów.
3. Prosimy o regularnie
 mycie rąk wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robiły to dzieci, szczególnie przed wejściem na teren sali i po wyjściu z niej.

 

Dlaczego Family Park jest bezpiecznym miejscem do zabawy

Przez ostatnie tygodnie opracowywaliśmy koncepcje, rozwiązania, które zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo dla naszych dużych i małych klientów. Bezpieczeństwo to nie tylko urządzenia spełniające odpowiednie normy, regularne przeglądy techniczne, kontrole, wysoka jakość materiałów, regulaminy poszczególnych atrakcji czy nasi niezawodni animatorzy służący pomocą. Bezpieczeństwo sanitarne było dla nas równie ważne. Czystość sali, regularne sprzątanie i dezynfekcja czy regularne mycie kulek basenowych. Analizując obecną sytuację podjęliśmy decyzje o kolejnych krokach, które naszym zdaniem były konieczne, tym samym całkowicie zmieniona została nasza recepcja i szatnia, która od teraz będzie samoobsługowa. Jesteśmy przekonani, że dzięki spełnieniu rządowych wytycznych i podjęciu przez nas innych działań system bezpieczeństwa sanitarnego w Family Park jest na najwyższym poziomie. Jesteśmy przygotowani i gotowi do tego abyście nam zaufali i nas odwiedzili.

 

Rozmiar ma znaczenie – duża sala to większe bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwo sanitarne wpływa również rozmiar powierzchni jaką dysponujemy: duże przestrzenie, ponad 3500 mkw do zabawy oraz duża rozpiętość odległości między atrakcjami.

Duża otwarta przestrzeń, cyrkulacja powietrza dzięki systemowi wentylacji oraz dostęp do światła dziennego powoduje, że możecie u nas się czuć znacznie bezpieczniej niż w małych pomieszczeniach.

 

Wirus mówi „ciao” gdy widzi UV. A jest mu bardzo źle gdy widzi UV-C

Dezynfekcja powietrza i powierzchni w w ramach nowo wdrożonego systemu bezpieczeństwa sanitarnego Family Park obejmuje dezynfekcję powietrza i powierzchni promieniami ultrafioletowymi przy użyciu lamp bakteriobójczych. Szczególnie lampy bakteriobójcze przepływowe NBVE dezynfekujące powietrze w obecności ludzi są niezastąpione w szpitalach, przychodniach i wszelkich skupiskach ludzkich. Potwierdzeniem wydajności są badania skuteczności działania lamp bakteriobójczych. Promieniowanie UV-C nieodwracalnie dezaktywuje, bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje gdy tylko powyższe znajdują się w zasięgu promieni emitowanych przez lampy bezpośredniego działania i w komorze dezynfekcyjnej w przypadku lamp przepływowych z wymuszonym obiegiem powietrza.
Nasze lampy zostały zamontowane w recepcji i szatni, w toaletach, w strefie rodziców S-Pokój, w Kąciku Malucha, w wielopoziomowym labiryncie oraz w pokojach urodzinowych.

 

Dezynfekcja na wyciągnięcie ręki

W recepcji ustawione są urządzenia z płynem do dezynfekcji. Znajdziecie je również w pobliżu węzłów sanitarnych oraz bufetu. Takie stanowiska już na zawsze wpiszą się w krajobraz naszej sali zabaw, będą w dostępnych miejscach. W dezynfekcji rąk dzieciom pomagają rodzice. Będziemy przypominać o tym w naszych komunikatach, aby ręce dezynfekować po wejściu na salę i po każdym skorzystaniu z toalety.

 

Chorzy zostają w domu

Do sali zabaw może wejść wyłącznie osoba (dziecko/opiekun) zdrowa. Nie mogą wchodzić dzieci oraz opiekunowie, którzy zamieszkują w domu z osobą przebywającą na kwarantannie lub osobą poddaną izolacji.

 

Weź ze sobą czyste skarpetki!

Nowe obostrzenia wymagają, aby przygotować się do wizyty w Family Park. Dzieci przed wejściem na salę zabaw obowiązkowo muszą zmienić skarpetki na czyste i nieużywane. Dorośli mogą pozostać w obuwiu i nałożyć ochraniacze lub mogą wejść w skarpetkach pod warunkiem, że podobnie jak dzieci, zmienią je na czyste i nieużywane. Nasza nowa, przestronna i samoobsługowa szatnia z szafeczkami, pozwoli na swobodne i bezpieczne przebranie się i przygotowanie do zabawy. Jeżeli zapomnicie o skarpetkach, nie martwcie się, będą do nabycia w naszej recepcji.

 

Zakaz wnoszenia zabawek i innych domowych przedmiotów

Zgodnie z wytycznymi dla sal zabaw dzieci nie mogą wnosić swoich zabawek. Dlatego prosimy, aby misie i inne przytulanki zostały w domu lub w szatni. Przy okazji przypominamy także o zakazie wnoszenia swojego jedzenia i picia. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa zachęcamy do korzystania z oferty naszego bufetu. Siedzący przy stoliku dorośli mogą poczuć się swobodnie i zdjąć maseczki.

 

Zalecamy płatność kartą płatniczą lub blikiem

Każda nasza kasa wyposażona jest w terminal, dlatego zachęcamy klientów, aby płatności dokonywali przy użyciu karty, telefonu lub Blikiem.

 

Nasza podłoga to nie wykładzina

To dobry moment, aby wyjaśnić Wam dlaczego w Family Park jest tak niewiele miejsc z wykładzinami. Nasza podłoga to Tarkett, łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Wykładziny i dywany są nie tylko siedliskiem alergenów i roztoczy, badania wykazały, że cal kwadratowy dywanu (czyli ok. 2,5 cm) zasiedla prawie 200 tys. bakterii (to 4 tys. razy więcej niż na tej samej powierzchni deski klozetowej!). Ten niewielki kawałek wykładziny, który mamy pod sceną będzie na razie wyłączony z użytku dla dzieci.

 

Z co z piłeczkami w basenach?

Wielu z Was widząc basen z piłeczkami zastanawia się kto to i jak myje?! Kilkanaście lat temu, kiedy otwieraliśmy Family Park, korzystaliśmy z doradztwa amerykańskiej firmy Softplay, która to wyprodukowała nasz wielopoziomowy labirynt zwany Figlorajem. Od razu zaznaczono nam, że to nadzoru nad bezpieczeństwem sanitarnym tego typu konstrukcji potrzebne jest urządzenie do mycia piłeczek. Urządzenia tego typu nie były ogólnodostępne i nasz Kulkopucek był zaprojektowany i wyprodukowany w UK. Piłeczki z basenów w Family Park myje i dezynfekuje specjalna maszyna, która dzięki wbudowanemu systemowi szczotek myje każdą piłkę z osobna. Robimy to regularnie, dlatego możecie mieć pewność, że piłeczki w naszych basenach to czyścioszki 😉

 

Przerwa techniczna

Przerwa techniczna na dezynfekcję atrakcji następuje codziennie. W tym czasie atrakcje mogą być chwilowo niedostępne. Oczywiście takie elementy jak klamki, poręcze, włączniki czy automaty będą dezynfekowane na bieżąco.

 

Dbamy także o nasze bezpieczeństwo

Dzień rozpoczynamy od zmierzenia naszym pracownikom temperatury, tak aby mieć pewność, że jesteśmy zdrowi. Po dokładnym umyciu rąk i dezynfekcji możemy rozpocząć pracę na sali zabaw.
Nasi animatorzy oraz pracownicy recepcji wyposażeni są w przyłbice. Edukujemy naszych pracowników w zakresie prewencji i zapobieganiu zagrożeń związanych z wirusem.
Pokoje socjalne, toalety służbowe są wyposażone w instrukcje sanitarne, płyny do dezynfekcji i oczywiście regularnie dezynfekowane.

 

System Bezpieczeństwa Sanitarnego

Na bieżąco aktualizujemy procedury bezpieczeństwa i stosujemy się do najnowszych zaleceń oraz instrukcji wydawanych przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Te wszystkie zalecenia i komunikaty będziemy przekazywać naszym Klienom poprzez plakaty, infografiki, komunikaty ze sceny czy slajdy na naszych ekranach. W toaletach znajdziecie instrukcje dotyczące właściwego mycia rąk, ich dezynfekcji Bardzo zależy nam byście mili pełną informację, jasne i czytelne komunikaty. Tylko w ten sposób działając możemy stworzyć bezpieczne warunki do zabawy.

 

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!
Drodzy Klienci, zmiany które wprowadziliśmy mają służyć nie tylko naszemu i waszemu bezpieczeństwu, ale przede wszystkim, co najważniejsze służą bezpieczeństwu dzieci. Przygotujcie się do wizyty, zapoznajcie dzieci z zasadami, które od teraz panują w Family Park. Wspólnie zadbajmy o to, aby było tu przyjaźnie, miło i bezpiecznie.

 

 

Awwwards